OFERTA - Atrakcje

Plaża w Jastrzębiej Górze jest niezwykle różnorodna, od najwyższego w Polsce stromego klifu, gdzie pokonać trzeba około 300 stopni aż po łagodniejsze zejście na zachodnim krańcu. Jej szerokość wynosi miejscami nawet 200 m. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jastrzębia Góra to nie tylko plaże, ale słynący z niebywałej urody i mikroklimatu Nadmorski Park Krajobrazowy. Lisi Jar, wąwóz porośnięty stuletnimi bukami , to tylko jego niewielka część. Bogactwo lasów, torfowisk i samego wybrzeża to świetna alternatywa w dni, kiedy braknie słońca.

Przylądek Rozewie zna z nazwy prawie każdy. Do niedawna uważany był za najbardziej wysunięty na północ punkt Polski. Choć dziś już wiadomo, że tym punktem jest Gwiazda Północy, to i tak warto odwiedzić latarnie morskie oraz krajobrazowy rezerwat Przylądek Rozewski, gdzie spotkać można dwustuletnie buki o średnicy do 3 m.

Centralnym miejscem spacerowym Jastrzębiej Góry jest Promenada Światowida. Zanjdują się tu liczne kawiarnie, restauracje oraz bary szybkiej obsługi. Można także kupić pamiątki z nad morza. Promenada prowadzi do punktu widokowego i zejścia na plażę. Polecamy także spacer starymi uliczkami Jastrzębiej Góry, gdzie zachowały się wille z lat 20 ubiegłego stulecia.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku do dyspozycji są ośrodki jeżdzieckie ulokowane w Rozewiu oraz Karwi. Oferują one jazdy konne i przejażdżki dorożką dla początkujących oraz zaawansowanych jeźdzców.

Okolice Jastrzębiej Góry to także ponad trzydzieści kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczonych dla marszów Nordic Walking.